Νίκη για τον Απόλλωνα κόντρα στην Αναγέννηση Πετραλώνων.

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε με 91-75 επί του Αναγέννηση Πετραλώνων για αγώνα της 13ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑ.

Μια ακόμη νίκη για την ομάδα μας ,όγδοη στο σύνολο, με την Αναγέννηση Πετραλώνων στο κλειστό του Στρέφη(από τα παράλογα της ΕΣΚΑ ενώ έπρεπε να παίξουμε στο γήπεδο μας λόγο της μεταφοράς έδρας στον α’ γύρο της αντιπάλου ομάδας παίξαμε στου Στρέφη) με 91-75.

Ο Απόλλωνας μπήκε στο πρώτο δεκάλεπτο μουδιασμένα και ο αντίπαλος προηγήθηκε. Η συνέχεια ήταν αυτή που έπρεπε για την ομάδα μας με τεράστιο πάθος και με κατάθεση ψυχής απέναντι σε μια ομάδα που αγωνίζεται πάρα πολύ δυναμικά. Στο δεύτερο δεκάλεπτο έκανε εξαιρετική εμφάνιση με φοβερή άμυνα καθώς δέχτηκε μόλις 6 πόντους.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 91-75 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ(15-21, 40-27, 64-51, 91-75)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Παναγιώτης Χατζής): Κουντούρης 19(1), Νιβολιανίτης 8, Καλπάκης 3(1), Στεργίου 17(3), Στυλιανός, Συντάκας 12, Κουραχάνης 7, Τακίδης 25

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ(Βαγγέλης Βασιλόπουλος): Στασινόπουλος 4, Γαλάνης 2, Αναστασόπουλος 9, Ευαγγελίου 7, Τράγος 13, Τσίτουρας 14(3), Μουζακιώτωτης 12(2), Πικέας 2, Αλεφαντίνος 8, Μπουρντένης 4