Ο Απόλλωνας το πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στον ισχυρό Ολυμπικακό!

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση του, ο Απόλλωνας δεν κατάφερε να αντισταθεί στην υπεροχή του Ολυμπιακού.

Ο Απόλλωνας μπήκε φουριόζος στο ματς και ξεκίνησε με ένα επιμέρους σκορ 3-0!, με την πρώτη περίοδο να λήγει 3-1. Αλλά με ένα επιμέρους σκορ 2-5 υπέρ του Ολυμπιακού το ημίχρονο έληξε με σκορ 5-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας πάλεψε με πάθος, αλλά ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε τον ρόλο του φαβορί και πήρε την νίκη με 9-12.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΗΣ 9-12 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(3-1, 2-5, 1-3, 3-3)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Νάσερ, Αλαμάνος, Γραμματικός, Μοσκώφ 5, Μπεριστιάνος 1, Παπαδόπουλος 1, Καρούντζος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης 2, Χαραλαμπόπουλος, Τσιτστράκης, Τρόβας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Μυλωνάκης 1, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 2, Γιόκοβιτς 2, Κάκαρης 2, Μουρίκης, Γούνας 2, Κανακάκης 1, Μίτροβιτς 1, Χαλυβόπουλος, Δαλμάρας

MVP του αγώνα: Παρά την ήττα, πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο Νίκολα Μοσκώφ, που με τα 5 γκολ του κράτησε τον Απόλλωνα κατά όλη την διάρκεια του παιχνιδιού μέσα στην διεκδίκηση την νίκης.