Β’ ΕΠΣΑ: Τερψιθέα 1-5 Απόλλων Αθηνών Δάφνη

Με τρομερό Κορφιάτη που σημείωσε χατ-τρικ, πήρε μια άνετη νίκη η ομάδα του Απόλλωνα.

Ο Απόλλων Αθηνών Δάφνη νίκησε με 1-5 την Τερψιθέα για την 19η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΑ.

Μόλις στο 2ο λεπτό η ομάδα του Απόλλωνα πήρε το προβάδισμα χάρη σε σουτ του Πρισιμιτζή μετά από πάσα του Κορφιάτη, με τους γηπεδούχους να «απαντούν» και να ισοφαρίζουν στο 33ο λεπτό με κεφαλιά του Τριάντη. Σε ένα κομβικό χρονικό σημείο, λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Απόλλων Αθηνών Δάφνη βρήκε και δεύτερο γκολ, όταν ο Ρισβάνι κέρδισε πέναλτι σε χέρι αμυνόμενου και ο Κορφιάτης από την άσπρη βούλα ευστόχηε για το 1-2.

Στο 50ο λεπτό ο Κορφιάτης «χτύπησε» πάλι και με όμορφη εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση. Το έργο της ομάδας του Απόλλωνα έγινε ακόμη πιο εύκολο στο 70ο λεπτό, οπότε και απέκτησαν το αριθμητικό πλεονέκτημα εξαιτίας αποβολής του Τριάντη με απευθείας κόκκινη κάρτα επειδή έφτυσε παίχτη του Απόλλωνα. Στο 73ο λεπτό ο Νόκα με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4, για να φτάσουμε στο 85ο λεπτό όπου ο Κορφιάτης διαμόρφωσε το τελικό 1-5 ολοκληρώνοντας και το χατ-τρικ.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ(Μάκης Μπαλαγιάννης): Γκιουλής(Λέπουρας 80′), Κολτσίδας, Ρήγας, Γραμματικόπουλος, Ντεντόπουλος, Α. Θερτσάι, Λύσανδρος(Νταλής 70′), Μπα(Γαλάνης 80′), Τριάντης, Πορής(Μ. Θερτσάι 80′), Ζόνγκα(Πέτρατος 46′)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΔΑΦΝΗ(Θανάσης Αθανασόπουλος): Δράκο, Βλαχονικολέας(Γκατσιούρας 75′), Τσαλέρας, Χασκής, Ασημακόπουλος, Κριπιντίρης(Τσούμπας 75′), Κορφιάτης, Τριανταφυλλίδης, Πρισιμιτζής(Δούρος 82′), Κοφίνης(Δημητρόπουλος 57′), Ρισβάνι(Νόκα 57′)