Νίκη για την Β’ ομάδα της ΑΕΚ στην Ριζούπολη επί της Ζακύνθου.

Η ΑΕΚ Β’ νίκησε με 1-0 την Ζάκυνθο για την 25η αγωνιστική της SuperLeague 2, σε αγώνα που διεξάχθει στο «Γεώργιος Καμάρας».

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τους φιλοξενούμενους, αφού από το 28ο λεπτό και μετά αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο. Ο Πατσιογεώργος σε έξοδό του εκτός περιοχής έπιασε την μπάλα με τα χέρια προ του Χριστόπουλου, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή και να αποβληθεί.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε η «Ένωση» λίγο πριν το φινάλε του αγώνα. Ο Γιούσης σούταρε στο 85ο λεπτό, η μπάλα χτύπησε αρχικά στο δοκάρι, στη συνέχεια πάνω στον στον τερματοφύλακα της Ζακύνθου και κατέληξε στα δίχτυα.

ΑΕΚ Β'(Νίκος Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Μιτάι, Λάτσι, Γιαννούτσος, Μπάμπης(Τζ. Γκαρσία 61′), Μουστακόπουλος(Κορομηλάς 87′), Γερολέμου(Ρουκουνάκης 68′), Γιούσης, Κοσίδης(Μπούσης 87′), Χριστόπουλος(Ιατρούδης 68′)

ΖΑΚΥΝΘΟΣ(Δημήτρης Νόλης): Πατσιογεώργος, Καραμί, Κούνια, Σοάρες(Λάμπογλου 32′), Καλλιβωκάς(Μέντες 32′), Κιτοκό, Νικολακόπουλος, Κοναγκάγια, Μπαζάν, Ρουγκουά, Σαούλ