Στην τελευταία φάση του αγώνα πήρε την ισοπαλία η Κ19 του Απόλλωνα!

Ισοπαλία με 1-1 ανάμεσα σε Ιωνικό και Απόλλων Σμύρνης για εξ αναβολή αγώνα  της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19 της SuperLeague.

Ο Απόλλωνας ήταν αυτός που έφτασε πιο κοντά στο γκολ στο πρώτο μέρος, όταν ο Μουστάκας κέρδισε πέναλτι στο 27ο λεπτό, το οποίο όμως απέκρουσε ο Ρόκου.

Ότι δεν κατάφερε ο Απόλλωνας, το πέτυχε ο Ιωνικός στην επανάληψη. Ο Γιαλεδάκης έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους για το 1-0 στο 49ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με τέρμα του Παπαδόπουλου ισοφάρισαν σε 1-1 στο 90ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Μουστάκα.

ΙΩΝΙΚΟΣ(Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Ρόκου, Ψύχας, Λάππας, Παλεδάκης, Αρμένης, Πιέτρης, Παντελαίος, Κότζα, Παπαναστασίου, Γραμμένος, Καλύβας.

Έπαιξαν και οι Κορφιάτης, Αντωνένας, Μπακαούκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας): Κυρίτσας, Ριτσοτάκης, Τριανταφυλλίδης, Παπαδόπουλος, Κοκιούσης, Γκούφας, Γιαννάκη, Λάτσκα, Χατζιμάρκος, Μουστάκας, Παυλής.

Έπαιξαν και οι Αράπι, Κακούσιος, Σαραντίνης, Στεφάνου, Τσώνος.