Αν θες να μάθεις τι συμβαίνει στη Ριζούπολη, είσαι στο σωστό σημείο!

Ποδόσφαιρο, Ριζούπολη, Plus

SuperLeague 2: ΑΕΚ Β’ 0-1 Διαγόρας Ρόδου

Νίκη για τον Διαγόρα επί της Β’ ομάδας της ΑΕΚ στην Ριζούπολη.

Ο Διαγόρας Ρόδου νίκησε με 0-1 την ΑΕΚ Β’ στην Ριζούπολη για την 23η αγωνιστική της SuperLeague 2.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε στο 17ο λεπτό ο Ζούνης μετά από ατομική ενέργεια και τρομερό σουτ από τα 30 μέτρα! Η αντίδραση της «Ένωσης» εκφράστηκε στο 21ο λεπτό με σουτ του Γερολέμου, που στάματησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση!

Στο υπόλοιπο του ματς οι τυπικά γηπεδούχοι πίεσαν, αλλά ο Ιατρούδης στην επανάληψη έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει πλασάροντας άουτ, ενώ ζήτησαν χωρίς να εισακουστούν πέναλτι για μαρκάρισμα στον Γερολέμου.

ΑΕΚ Β'(Νίκος Παναγιωτάρας): Γκίνης, Ραντόνια, Λάτσι, Αρβανίτης, Γιαννούτσος(Ρουκουνάκης 73′), Μπάμπης(Τζούντα Γκαρσία 57′), Μουστακόπουλος, Γερολέμου, Κοσίδης(Ιατρούδης 57′), Γιούσης, Μιτάι(Παρράς 80′)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ(Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Τάτσης, Ζούνης(Παραστατίδης 64′), Ρουγκάλας, Μπούμπας, Λαμπίρης, Γιώργου, Τσιαντούλας, Τοπάλ, Μπαστιάνος, Σινγκ