Συναρπαστικό ματς ανάμεσα στις Κ19 των ΠΑΣ Γιάννινα και Απόλλωνα!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε με 4-2 τον Απόλλων Σμύρνης για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της SuperLeague.

Ο Απόλλωνας προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με τον Χατζημάρκο, ο οποίος πήρε την κάθετη, έφυγε στον κενό χώρο και από ελαφρώς πλάγια θέση πλάσαρε σωστά και σκόραρε. Στο 45ο λεπτό ο Κυρίτσας έκανε εκπληκτική απόκρουση σε κόντρα σε αμυντικό του Απόλλωνα μετά από σέντρα του Πήλιου.

Στο 53ο λεπτό ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε με τον Γκίκα, αλλά ο Απόλλωνας στο 64ο λεπτό ξαναπήρε το προβάδισμα με ένα εκπληκτικό ψαλιδάκι του Πρωτονοτάριου. Ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε στην αμέσως επόμενη φάση με αυτογκόλ του Γκούφα. Στο 70ο λεπτό ο Κύρκου έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΣ με ένα ωραίο σουτ, ενώ το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Φερεντίνος με κεφαλιά στο 78ο λεπτό. Στο 80ο λεπτό ένα σκληρό φάουλ άναψε τα αίματα με συνέπεια να μοιραστούν κάποιες κίτρινες κάρτες και να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη ο Ρίζος που πήγε να πιάσει από τον λαιμό παίχτη του Απόλλωνα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Χρήστος Αγγέλης): Βράκας, Πήλιος, Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης(Τσιούτσιος 20′), Τσίρης(Γκίκας 20′), Φερεντίνος, Κουτσάκης, Πάνος, Κύρκος, Ζωνιός

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας): Κυρίτσας, Γκούφας, Χατζημάρκος(Σκρελάι 46′, Σπάρτι 77′), Ριτσοτάκης(Μωυσίδης 80′), Παπαδόπουλος, Λάκα, Πρωτονοτάριος, Στεφάνου, Παυλής(Τσώνος 46′), Μανέτας(Σαχίνι 67′), Σαραντίτης