Μεγάλη νίκη για την Κ17 του Απόλλωνα κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού!

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της SuperLeague.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 35ο λεπτό με τον Παπακάνελλο, όμως ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα, ο Ζακόπουλος ήταν στο έδαφος καθώς είχε χτυπήσει. Έτσι η ομάδα του Ολυμπιακού έκανε μια εξαιρετική κίνηση Fair-play, καθώς άφησε τον Μανέτα να σκοράρει και να ισοφαρίσει.

Στο 65ο λεπτό ο Κωσταδήμας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στον Απόλλωνα, ενώ στο 90ο λεπτό ο Μοίρας έχασε τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας – Παντελής Μπούσιας): Ζακόπουλος(Νικολούδης 46′), Τζαβάρας, Αλεφράγκης, Φυτσίλης, Παπαδόπουλος, Δοριζάς, Γκουτζιούπας, Σοφούλης(Χριστοδούλου 80′), Κωσταδήμας(Παπαιωάννου 70′), Μανέτας(Κυριφίδης 60′), Καλυμνιός

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(Δημήτρης Μαυρογενίδης: Έξαρχος, Αρσενίδης, Κουτσόπουλος(Δρόσος 67′), Κωστούλας, Φίλος, Αλαφάκης, Γατόπουλος(Πιστικός 67′), Μεμέτογλου(Μουζακίτης 46′), Μοίρας, Παπακανέλλος(Μαυρόπουλος 72′), Παναγιωτακόπουλος(Φανάρας 46′)