Ήττα με 1-2 για την Κ19 του Απόλλωνα από την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης.

Ο Απόλλωνας ηττήθηκε με 1-2 από τον Αστέρα Τρίπολης για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της SuperLeague.

Ο Αστέρας πήρε το προβάδισμα στο 54ο λεπτό με τον Μιχαλόπουλο, ενώ ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 63ο λεπτό με τον Τριανταφυλλίδη, Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μιχαλόπουλου στο 74ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας): Κυρίτσης, Χατζημάρκος, Παπαδόπουλος(Πρωτονοτάριος 90′), Ριτσοτάκης, Τριανταφυλλίδης(Παυλής 70′), Δούμας, Λάσκα, Τζιχριτζής, Μουστάκας, Πίκουλας, Αράπι(Κακιούσιος 80′)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ(Γιάννης Δουβίκας): Γραμματικάκης, Γουσέτης(Γκάτα 63′) , Παπαδημητρίου, Γκορτζάνικ, Θεοδωρίδης, Προυτζος, Ανανιάδης, Μιχόπουλος(Ντάικο 75′), Ζουγλής, Αντωνάκης(Τσιράκης 56′), Κωστέας