Πρώτη νίκη για την Κ17 του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα την εφετινή σεζόν!

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε με 3-2 τον Ατρόμητο για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της SuperLeague.

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση καθώς προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Κωσταδήμα. Στο 20ο λεπτό ο Καλύμνιος ανατράπηκε εντός περιοχής με τον Απόλλωνα να κερδίζει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κωσταδήμας και σκόραρε κάνοντας το 2-0.

Ο Ατρόμητος στο 50ο λεπτό κέρδισε και αυτός πέναλτι με τον Πιζάνια να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να μειώνει σε 2-1. Μόλις δέκα λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 2-2 με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Πιζάνια. Το τελικό 3-2, δίνοντας και την νίκη στον Απόλλωνα, διαμόρφωσε ο Στεφάνου στο 82ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας – Παντελής Μπούσιας): Ζαρκόπουλος, Ρουμελιώτης(Ρούτσης 80′), Αλεφράγκης(Στεφάνου 80′), Φυτσίλης, Παπαδόπουλος, Δοριζάς(Χριστοδούλου 80′), Γκουρτζιούπας, Σοφούλης, Κωσταδήμας, Καλύμνιος, Παπαϊωάννου(Καρποντίνης 60′)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(Κωνσταντίνος Παρθενίου): Σταυριανάκος, Σκλάβος, Αγγέλης, Δέδε, Μπέης, Πούλος, Πιζάνιας, Σκένδρος, Λέντζας, Αμπαρτζίδης, Μπέκος