Η Κ17 του Απόλλωνα γνώρισε την ήττα με 3-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού.

Ο Απόλλωνας ηττήθηκε με 3-0 από τον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της SuperLeague.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 5ο λεπτό όταν σε αντεπίθεση ο Ναλίτζης βρήκε τον Ρομάνο, με τον τελευταίο να σκοράρει. Στο 15ο λεπτό ο Ορμενάι πέτυχε το 2-0 με σουτ εντός περιοχής μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Λάζαρης στο 28ο λεπτό.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Βασίλης Παπαδάκης): Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Χασανάγκο(Διαμαντής 60′), Φικάι, Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Λάζαρης(Παπατριανταφύλλου 60′), Ορμενάι, Νότας(Σταγάκης 75′), Ρομάνο(Τόμπρας 60′), Ναλιτζής(Καραγκούνης 75′)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας – Παντέλης Μπούσιας): Νικολούδης, Ρουμελιώτης, Αλεφραγκής, Φυτσίλης, Παπαδόπουλος, Δόριζας(Χριστοδούλου 80′), Γκουτζιούπας, Σοφούλης(Παπαϊωάννου 60′), Κωσταδήμας, Στεφάνου(Καλύμνιος 45′), Τζαβάρας(Ρούτσης 80′)