Η Κ19 του Απόλλωνα πήρε την ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού!

Ισοπαλία με 2-2 για την Κ19 του Απόλλωνα κόντρα στον Ολυμπιακό για την 3η αγωνιστική της SuperLeague K19.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Μοίρα, ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία και για δεύτερο γκολ με τον Πατήρα, όταν ο παίχτης προσπέρασε τον Κυρίτσα και έστειλε σε κενή εστία άουτ. Ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 38ο λεπτό με τον Τζιχριτζή.

Στο 51ο λεπτό ο Απόλλωνας έκανε την ανατροπή, παίρνοντας το προβάδισμα με τον Τριανταφυλλίδη. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 67ο λεπτό με τον Κεραμίδα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(Δημήτρης Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Κεραμίδας, Κουτσίδης, Χριστοφιλόπουλος, Φρέρης, Χρήστου, Κυρσανίδης(Ιμπαγάσα 40′), Κασέμι(Κουτσογούλας 83′), Άνθης(Πετρόπουλος 46′), Πατήρας(Προκοπίου 62′), Μοίρας(Πρεκατές 83′)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας): Κυρίτσας, Γκούφας, Δούμας, Ριτσοτάκης, Τριανταφυλλίδης, Χατζημάρκος, Λάτσκα, Γιαννάκης, Μουστάκας, Τζιχριτζής, Πίκουλας

Έπαιξαν και οι: Μήτσι, Αράπι, Παπαδόπουλος