Καθάρισε τον Ατρόμητο από το πρώτο ημίχρονο ο Απόλλωνας!

Ο Απόλλωνας νίκησε με 1-3 τον Ατρόμητο σε φιλική αναμέτρηση.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με κοντινή προβολή του Κλωναρίδη. Αλλά ο Απόλλωνας απάντησε άμεσα, καθώς μόλις ένα λεπτό αργότερα ο Σαχλί ισοφάρισε σε 1-1 μετά από λάθος της άμυνας του Ατρομήτου. Στο 32ο λεπτό ο Σαχλί επιχείρησε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα από τον χώρο του κέντρου αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ. Στο 34ο λεπτό ο Τσιλούλης επιχείρησε ένα σουτ, ο Πίριτς απέκρουσε αλλά ο Ντάουντα πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2. Στο 44ο λεπτό ο Ματέι επιχείρησε ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 54ο λεπτό ο Μουνίθ επιχείρησε ένα σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ(Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος(Νταβιότης 46′), Καστεγιάνο, Μαυρομμάτης, Στρούγγης(Χατζησαϊας 46′), Σάλομον(Καρτάλης 83′), Νάτσος(Ντένις 46′), Τομάς(Σπιριντόνοβιτς 83′), Μουνίθ(Πισάνο 83′), Κλωναρίδης(Κωτσόπουλος 64′), Κουλούρης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Πετράκης): Βέρχουλστ(Κότσαρης 63′), Ντεντάκης, Τουτουαρίμα(Βιτλής 66′), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν(Μπαξεβανίδης 46′), Σλίβκα, Τσιλούλης(Κραγιόπουλος 77′), Σαχλί, Ματέι(Παπαγεωργίου 63′), Ντάουντα(Ιωαννίδης 66′)