Πρώτη φιλική ήττα στην φετινή προετοιμασία για τον Απόλλωνα, καθώς ηττήθηκε με σκορ 1-3 από τον Ιωνικό.

Ο Απόλλωνας ηττήθηκε με 1-3 από τον Ιωνικό σε φιλική αναμέτρηση στην Ριζούπολη.

Ο Απόλλωνας προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με ωραίο τελείωμα του Ντάουντα μετά από ασίστ του Παμλίδη, ενώ ο Ιωνικός ισοφάρισε με τον Μπουένο στο 40ο λεπτό.

Στο 67ο λεπτό ο Ιωαννίδης πήρε μια κεφαλιά εντός περιοχής και μετά από απόκρουση του Χουτεσιώτη η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι. Στο 83ο λεπτό ο Ιωνικός έκανε την ανατροπή με τον Άοσμαν να εκμεταλλεύται το τραγικό λάθος του Σλίβκα, ενώ λίγο αργότερα, στο 87ο λεπτό, ο σκόρερ έγινε δημιουργός, με τον Άοσμαν να εκτελεί ένα κόρνερ τον Βαφέα να παίρνει την κεφαλιά και να σκοράρει απέναντι στην παλιά του ομάδα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Πετράκης): Κότσαρης(Κυρίτσης 60′), Μπαξεβανίδης(Γκούφας 80′), Βιτλής(Ντεντάκης 65′), Ραΐλι(Δούμας 80′), Λισγάρας(Ντόμινγκες 46′), Φατιόν(Μουστάκας 85′), Κάστρο(Σλίβκα 46′), Κραγιόπουλος(Ρώσση 65′), Παπαγεωργίου(Γιαννάκη 46′), Παμλίδης(Ιωαννίδης 65′), Ντάουντα(Τσιλούλης 46′)

ΙΩΝΙΚΟΣ(Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος(Χουτεσιώτης 46′), Σάντσεζ(Τσιριγώτης 46′), Λουάν(Βαφέας 46′), Μύγας(Μουστάκης 46′), Βαλεριάνος(Κιάκος 46′), Ρομαό(Μπάσα 46′), Ντάλσιο(Γκοτσούλιας 46′), Μπουένο(Άοσμαν 46′), Ματσούκα(Πογοσιάν 46′), Ντελγκάδο(Μπονέτι 46′), Μάναλης(Ιατρούδης 46′)