70λεπτό φιλικό που έληξε ισόπαλο δώσανε Ιωνικός και Απόλλωνας.

Σε φιλικό 70 λεπτών ο Απόλλωνας ήρθε ισόπαλος με 2-2 με τον Ιωνικό στο γήπεδο της Νέαπολης.

Ο Ιωνικός προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Άοσμαν. Ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 18ο λεπτό με γκολ του Άγγελου Κόλα που είναι υπο δοκιμήν από την «Ελαφρά Ταξιαρχία».

Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ιωνικός ξανά πήρε το προβάδισμα με τον Μάναλη, ενώ ο Απόλλωνας ισοφάρισε λίγο αργότερα με τον Τσιλούλη.

ΙΩΝΙΚΟΣ(Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Σάντσεζ, Ντελγκάδο, Βαλεριάνος, Ρομαό, Ντάλτσιο, Άοσμαν, Μάναλης, Ματσούκας, Ιατρούδης.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν: Χουτεσιώτης, Βαφέας, Γκοτσούλιας, Μπουένο, Πογοσιάν, Μύγας, Μπονέτι, Κιάκος, Μουστάκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Πετράκης): Βέρχουλστ, Λισγάρας, Ντεντάκης, Σλίβκα, Ντάουντα, Φατιόν, Ράιλι, Κραγιόπουλος, Τουτουαρίμα, Μπαξεβανίδης, Τσιλούλης

Αγωνίστηκαν οι: Κότσαρης, Κυρίτσης, Πίνης, Δούμας, Ντέιβιντ, Γκούφας, Μουστάκας και παίχτες που είναι στην «Ελαφρά Ταξιαρχία» υπο δοκιμή.