Με όπλο την δυνατή άμυνά του ο Απόλλωνας επικράτησε του ΑΝΟ Γλυφάδας, και πάτησε κορυφή, έστω και προσωρινά.

Παίζοντας και πάλι εξαιρετική άμυνα ο Απόλλωνας πήρε τη νίκη, 6η συνεχόμενη και συνολικά στη σεζόν, επικρατώντας με 11-5 του αξιόμαχου ΑΝΟ Γλυφάδας στο κεκλεισμένων των θυρών κολυμβητήριο στο Γουδή στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης των Ανδρών.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία», με εξαίρεση το 0-1, είχε συνεχώς το προβάδισμα σ’ ένα κλειστό παιχνίδι, με το ημίχρονονα κλείνει στο 5-3, την 3η περίοδο στο 6-4 και τους τερματοφύλακες να παίζουν σημαντικό ρόλο. Έχοντας, όμως, όπως και στα προηγούμενα παιχνίδια τους, πολλές δυνάμεις οι παίκτες του Νίκου Δεληγιάννη επικράτησαν κατά κράτος στην 4η περίοδο και με το επί μέρους 5-1 έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Απόλλων Σμύρνης 11-5 ΑΝΟ Γλυφάδας(2-1, 3-2, 1-1, 5-1)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης 1, Χατζηκυριακάκης, Τοράκης, Φέγγος, Βιτέλλας, Μπόουεν 2, Γούνας 4, Γωνιωτάκης 1, Σολανάκης 3, Δραγώνας, Τροβάς, Κίτσος

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ(Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης, Τζελάτης, Παπούκας 2, Περόπουλος, Φωτεινάκης, Ηλιόπουλος 2, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης, Στίβενσον, Γούντχεντ, Χαραλαμπόπουλος, Πούρος 1, Μπακαλούμης, Γαλάνης, Μαυρωτάς