Ισόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα σε ΑΕΚ και Βόλο στην Ριζούπολη.

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ματς ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΝΠΣ Βόλου στο «Γεώργιος Καμάρας».

Η ΑΕΚ προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Τάνκοβιτς να βάζει ένα εκπληκτικό γκολ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στο 15ο λεπτό ο Φεράρι ισοφάρισε για τον Βόλο, ενώ ο Ουάρντα στο 34ο λεπτό έκανε το 1-2.

Στο 55ο λεπτό ο Βόλος ξανά σκόραρε με τον Μπαρτόλο, αλλά σωστά ακυρώθηκε για οφσάιντ από το VAR. Στο 70ο λεπτό μετά από πολλά λάθη διαρκείας στην περιοχή της ομάδας του Βόλου, ο Ανσαριφάρντ σημείωσε το 2-2. Στο 74ο λεπτό ο Παουλίνιο είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και είδε την κόκκινη κάρτα. Στο 84ο λεπτό θα μείνει και ο Βόλος με 10 παίχτες καθώς ο Κολόμπο ανέτρεψε τον Αλμπάνη που είναι ο τελευταίος παίχτης σε μια επίθεση της ΑΕΚ. Η ΑΕΚ θα δει πάλι κόκκινη κάρτα και θα μείνει με 9 παίχτες, καθώς 88ο λεπτό ο Σακχόφ αντέδρασε λάθος σε ένα μαρκάρισμα του Ουάρντα, και χτύπησε τον μεσοεπιθετικό του Βόλου και είδε κόκκινη κάρτα.

ΑΕΚ(Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας(Αλμπάνης 67′), Τσιγκρίνσκι, Μιτάι(Λόπες 82′), Σιμόες, Σιμάνσκι(Σάκχοφ 46′), Γκαρσία, Μάνταλος, Τάνκοβιτς(Ανσαριφάρντ 58′), Ολιβέιρα

ΝΠΣ Βόλος(Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κολόμπο, Σάντσες, Φερράρι, Μπαριέντος, Ριένστρα, Περέα(Μαρτίνεθ 68′), Ουάρντα, Μπαρτόλο, Δουβίκας(Μήτογλου 86′)