Α1 Πόλο Ανδρών: Ολυμπιακός 14-8 Απόλλων Σμύρνης

Πρώτη ήττα, με κακή εμφάνιση, για τον Απόλλωνα στο πρωτάθλημα της Α1 Πόλο Ανδρών.

Ο Ολυμπιακός ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκε με 10-2 και στη συνέχεια διαχειρίστηκε το παιχνίδι παρά το πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο του Απόλλωνα.

Στα πρώτα δύο οκτάλεπτα ο Απόλλωνας μπήκε νωθρά, με κακή αμυντική λειτουργία. Στα θετικά η εμφάνιση του δεύτερου ημιχρόνου που έδειξε τεράστια βελτίωση και σε άμυνα και σε επίθεση, αλλά ήταν ήδη αργά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 14–8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(3-1, 10-2, 11-6, 14-8)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Ντάουμπε 1, Σκουμπάκης 2, Γενηδουνιάς 4, Αργυρόπουλος, Κανακάκης 1, Πρέκκας, Δερβίσης, Κάκαρης 2, Μουρίκης, Καπότσης 2, Χρυσοσπάθης 1, Ιρβινγκ 1, Σύρμας, Γραμματικός, Μαθιόπουλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Χατζηκυριακάκης, Τοράκης 2, Μίτροβιτς 1, Βιτέλλας, Μπόουεν 2, Γούνας 2, Γωνιωτάκης, Σολανάκης 1, Καβουσανός, Φέγγος, Κίτσος