Α1: Απόλλων Σμύρνης 13-7 ΑΟΠ Φαλήρου

Δύο στα δύο για τον Απόλλωνα στο πρωτάθλημα της Α1 Πόλο Ανδρών!

Άνετα με 13-7 επικράτησε του ΑΟΠ Φαλήρου, ο Απόλλωνας!

Η ομάδα του Γιάννη Κατρουζανάκη, που αγωνίστηκε χωρίς τον Στέφαν Μίτροβιτς ο οποίος έμεινε προληπτικά εκτός, ήλεγξε από την αρχή το ματς καταφέρνοντας να προηγηθεί ακόμη και με 8-1 και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με διαφορά 5 τερμάτων(8-3).

Οι γηπεδούχοι σκοράροντας ακόμη δύο αναπάντητα γκολ στην τρίτη περίοδο επί της ουσίας… τελείωσαν το ματς(10-3 στο τέλος της τρίτης περιόδου) με την τέταρτη περίοδο να έχει πιο πολύ διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 13–7 ΑΟΠ Φαλήρου (3-1, 5-2, 2-0, 3-4)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Γωνιωτάκης, Παπαγεωργίου, Χατζηκυριακάκης 1, Τοράκης 1, Μοσκώφ 2, Βιτέλλας, Μπόουεν 1, Γούνας 4, Δερμιτζάκης, Σολανάκης 4, Τροβάς, Φέγγος, Κίτσος

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ(Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Χούπερ 2, Παπαδημητρίου 1, Κοτσάφτης, Ραμίρεζ, Δίπλαρος, Τσολακούδης, Αθυμαρίτης 1, Χαλυβόπουλος, Λιαπάκης 2, Τσαχειλίδης 1, Γκαράνης, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές

MVP του αγώνα
: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο Μανώλης Σολανάκης που έκανε πραγματικά φοβερή εμφάνιση, σημειώνοντας και 4 γκολ.