Φιλικό: Απόλλων Σμύρνης 1-0 Ολυμπιακός Βόλου

Νικηφόρo το πρώτο φιλικό του Απόλλωνα για την νέα σεζόν.

Την πρώτη νίκη του σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας πέτυχε ο Απόλλωνας καθώς επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε στο 28ο λεπτό ο Ντάουντα με πλασέ ύστερα από σέντρα του Κολ.

Στο ματς αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Στουρνάρας και Στέφανος Αθανασιάδης που δοκιμάζονται από την ομάδα μας. Επίσης στο ματς υπήρχε και τραυματισμός για τους φιλοξενούμενους καθώς ο Λαδάς πέρασε στο 85ο λεπτό εκτός γηπέδου λόγο τραυματισμού που προήλθε από σύγκρουση με τον Σλίβκα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιώργος Παράσχος): Κότσαρης(Στουρνάρας 75′), Τσαμπούρης(Χειριτράντας 46′), Βιτλής(Ρόδης 75′), Λισγάρας(Ρώσσης 46′), Ράιλι(Ντομίνγκες 46′), Λαγός(Πατράλης 46′), Κολ(Κραγιόπουλος 46′), Τσιλούλης(Σλίβκα 46′), Φερνάντεθ(Βάρκας 46′), Τομάς(Ιωαννίδης 46′), Ντάουντα(Αθανασιάδης 46′)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Ηλίας Σολάκης): Ξενοδόχοφ(Λαδάς 46,Κωνσταντίνου 85′), Γραικός(Μαυρουδής 72′), Μπουτζίκος, Γιαννίτσης, Ρόκας(Μπαστακούδης 72′), Αγρόδημος(Κόφας 86′), Ντα Κάμπο(Μπέικος 80′), Κόλα(Ενκόα 85′), Παπαδημητρίου(Αγιώτης 60′), Κουτσιανικούλης(Βασιλούδης 50′), Σκοπελίτης(Ματίας 62′)

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο Ίσραηλ Κολ που η εικόνα του στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετική.