Μπαράζ ανόδου: ΑΟ Ξάνθης 0-1 Απόλλων Σμύρνης

Ο Απόλλωνας νίκησε μέσα στην Ξάνθη και το πρώτο βήμα για την άνοδο στην SuperLeague έγινε!

Με το γκολ που πέτυχε ο Τομάς Μπεντινέλι στο 67ο λεπτό ο Απόλλωνας νίκησε 1-0 στην Ξάνθη την ομώνυμη ομάδα στον πρώτο αγώνα μπαράζ μεταξύ των δυο ομάδων. Ο Τομάς σκόραρε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το πέναλτι κέρδισε στο 65ο λεπτό ο Ιωαννίδης όταν ανατράπηκε από παίκτη της Ξάνθης. Ο Ιωαννίδης είχε κεφαλιά στο δοκάρι στο 52ο λεπτό. Στο 83ο λεπτό η Ξάνθη έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Χασάνογλου.

ΞΑΝΘΗ(Νίκος Καραγεωργίου): Μπέντο, Τενεκές, Φασίδης, Θυμιάνης, Λεωντσάκος, Ισσακίδης(Παπαδόπουλος 86′), Κοτόπουλος(Αραμπατζής 74′), Φασίδης, Τσιτσεκίδης(Αδαμίδης 86′), Τσιλιγγίρης(Τσιπούρας 59′), Χασάνογλου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Μπάμπης Τεννές): Αναγνωστόπουλος, Λαγός, Μπεντινέλι(Καραγκούνης 88′), Βάρκας, Ρώσσης, Τσαμπούρης, Πατράλης, Βιτλής, Μπλάζιτς, Κολ, Ιωαννίδης

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο σκόρερ Τομάς Μπεντινέλι, που εκτός από το γκολ, ήταν και ο πιο κινητικός παίχτης στο γήπεδο.

One thought on “Μπαράζ ανόδου: ΑΟ Ξάνθης 0-1 Απόλλων Σμύρνης