Α1: Απόλλων Σμύρνης 11-6 ΑΟΠ Φαλήρου

Με όπλο την άμυνά του ο Απόλλωνας καθάρισε την υπόθεση νίκη στο δεύτερο ημίχρονο

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εντυπωσιακό, με τις δύο ομάδες να κοντράρονται στα ίσια καθώς το σκορ ήταν στο 5-5. Να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες αγωνίζονταν χωρίς τους ξένους τους. Όμως η εξαιρετική άμυνα του Απόλλωνα έφερε στους γηπεδούχους τους πολύτιμους τρεις πόντους.

Στις κερκίδες του κολυμβητηρίου ήταν Δημήτρης Κραβαρίτης που θα είναι ο νέος προπονητής του ΑΟΠ Φαλήρου, την επόμενη σεζόν.

Επίσης να πούμε ότι λίγο πριν το τέλος της 1ης περιόδου αποβλήθηκαν με αντικατάσταση και δεν συνέχισαν στο ματς ο Παπαδόπουλος του Απόλλωνα και ο Γαρδίκας του ΑΟΠ Φαλήρου για μεταξύ τους διαμάχη, ενώ μετά την λήξη της 1ης περιόδου αποβλήθηκε με αντικατάσταση και ο Κοπελιάδης για λεκτική διαμαρτυρία προς τους διαιτητές.

Επίσης με την νίκη του αυτή την αγωνιστική επί του Εθνικού, ο Ολυμπιακός στέφθηκε και μαθηματικά πρωταθλητής Ελλάδος!

Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 11-6 (4-3, 1-2, 3-0, 3-1)

Απόλλων Σμύρνης(Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Μητρόπουλος, Αλαμάνος, Γραμματικός, Τσιστράκης 1, Μπεριστιάνος 2, Παπαδόπουλος, Καρούντζος 2, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης 3, Χαραλαμπόπουλος 2, Βιτέλλας, Τροβάς, Λουπάκης, Γκάτσος

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου(Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Χαϊδόπουλος Σ., Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής, Κουρμελές, Δίπλαρος, Τσολακούδης 1, Ρομπόπουλος, Κοπελιάδης 1, Τρούλος 2, Αθυμαρίτης 1, Κοντονής, Πετρόπουλος, Μανδαλιός, Δήμος

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ο Δερμιτζάκης που βοήθησε μέγιστα την ομάδα με την γενική του παρουσία στο παιχνίδι και με τα 3 τέρματα που σημείωσε.