Α’ ΕΣΚΑ: Απόλλων Σμύρνης 63-50 ΓΣ Κηφισιάς

Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία!

Σε ένα ματς που πήγαινε μέχρι το τέλος πόντο-πόντο, ο Απόλλωνας κατάφερε να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια.

Το ματς ξεκίνησε με χαμηλούς τόνους με το πρώτο δεκάλεπτο να τελείωσε μόνο με σκορ 10-12. Αλλά ο Απόλλωνας στην δεύτερη περίοδο έγινε καλύτερος στο επιθετικό κομμάτι και στο τέλος του ημιχρόνου βρέθηκε να προηγείται με 33-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Κηφισιά αντεπιτέθηκε και ξαναμπήκε στο παιχνίδι, αλλά στην τέταρτη περίοδο ο Απόλλωνας, με όπλο την εξαιρετική του άμυνα(δέχθηκε μόλις 8 πόντους σε όλο το δεκάλεπτο!), πήρε την πολυπόθητη νίκη!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 63-50 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ(10-12, 33-24, 47-42, 63-50)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ορφανός, Καρακωνσταντόπουλος, Τεφτίκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Παναγιώτης Χατζής): Οικονομάκης 9 (1), Λέπουρης 1, Συντάκας, Κουντούρης 8, Τσόπελας 5 (1), Καλπάκης 10 (1), Πάντσιος 13 (1), Μουρίκης 11, Μπος, Σκαρπέλης, Σκούταρης 6 (1), Λαμπράκης

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ(Νίκος Μπιλάλης): Τριποδάκης 11 (1), Λαουρδέκης, Μπιλάλης, Μπαζίνης 2, Παπαδημητρίου 8, Βογιατζόγλου 2, Λαμπρόπουλος 15 (3), Τσολακόπουλος 6, Τσουμάλης, Παναγιώτου 6, Χατζηαγγελής