Στο μεγάλο ντέρμπι παραμονής της Α’ ΕΣΚΑ, ο Απόλλωνας δεν κατάφερε να κερδίσει, και ακόμα αναζητάει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στην εφετινή σεζόν!

Ο ΟΚΑΜ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με το να τελειώνει το πρώτο δεκάλεπτο με 29-21. Στην δεύτερη περίοδο όμως ο Απόλλωνας ανέτρεψε την κατάσταση και με ωραία και επιθετική εμφάνιση προηγούνταν στο ημίχρονο με 43-46. Στην τρίτη περίοδο συνεχίστηκε η μάχη πόντο-πόντο, μεταξύ των ομάδων με το σκορ στο τέλος της περιόδου να είναι 60-59. Αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΟΚΑΜ έβαλε κάποια σημαντικά σουτ και πήρε την πολυπόθητη νίκη, με σκορ 81-76.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 81-76 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(29-21,43-46, 60-59,81-76)

Διαιτητές: Καρδάρης, Αργυρούδης, Παπαδόπουλος

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ(Νίκος Χασιώτης): Καλούδας 3 (1), Τσίρος 1, Γιαννάκης 7 (1), Ατμαζόγλου 13 (2), Κυριαζής, Σουλιώτης 28 (1), Παπαγιαννάκος 8 (2), Παπακωνσταντίνου 18 (4), Βλάχος 1, Οικονόμου, Χατζής, Κοντός 2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Παναγιώτης Χατζής)Οικονομάκης 9 (2), Κουντούρης 2, Λέπουρης 8, Καλπάκης 14 (2), Πάντσιος 9 (1), Τσόπελας 3, Μουρίκης 19, Σκουτάρης 12 (2), Λαμπράκης

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο Κώστας Σουλιώτης του ΟΚΑΜ, που έκανε εξωπραγματική εμφάνιση με 28 πόντους!