Η Κ19 του Απόλλωνα διέλυσε με σκορ 4-1, την αντίστοιχη ομάδα του Πλατανιά!

Παρέμεινε αήττητη η Κ19 του Απόλλωνα, με φοβερή εμφάνιση απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Πλατανιά.

Ο Πλατανιάς προηγήθηκε στο ματς με τον Κολομπάκη στο 10ο λεπτό, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά ξεκίνησε το πάρτι για τους γηπεδούχους! Τα δύο γκολ της ανατροπής τα σημείωσε ο Φράρος στο 26ο λεπτό και ο Λάμπη στο 34ο λεπτό, και διαμορφώθηκε και το σκορ του ημιχρόνου.
Το 3-1 το σημείωσε ο Λιάσκος στο 50ο λεπτό και το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από το σημείο του πέναλτι στο 79ο λεπτό με τον Κοφίνη. Το πέναλτι το είχε κερδίσει ο Γιαννάκη. Επίσης ο παίχτης του Πλατανιά που έκανε το πέναλτι αποβλήθηκε.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Λευτέρης Βελέντζας): Τσούλφας, Καρβουνιάρης(Ζαχαρίου 69′), Φράρος(Λέλος 80′), Τασιάς, Μήτσης , Τιμολέων, Γιαννάκη, Κοφίνης, Λιάκσος(Φάρκωνας 74′), Λάμπη(Καστόρης 69′), Κοντογιαννάτος(Βελέντζας 80′)

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης της αναμέτρησης ήταν ο 17χρονος Γιαννάκη αφού εκτός από το κέρδισε το πέναλτι του τελευταίου γκολ, σημείωσε και τις τρεις ασίστ στα υπόλοιπα!