Α1: ΑΟΠ Φαλήρου 8-7 Απόλλων Σμύρνης

Σε ένα ματς που ο Απόλλωνας δεν έφτασε τα συνηθισμένα του στάνταρ, ηττήθηκε από το Παλαιό Φάληρο, με σκορ 8-7.

Το Παλαιό Φάληρο κατάφερε να κρατήσει χαμηλά τον Απόλλωνα, και πήρε μια σπουδαία νίκη με σκορ 8-7.

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα κάνοντας το 1-2, αλλά το ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα του Παλαιού Φαλήρου μπροστά στο σκορ με 4-3. Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα εξισορροπήθηκαν, με το σκορ στο τέλος της περιόδου να είναι 5-5. Αλλά ένα σερί τριών τερμάτων του ΑΟΠ Φαλήρου, έκανε τα πράγματα πολύ δύσκολα για τον Απόλλωνα, που το μόνο που κατάφερε είναι να μειώσει σε 8-7.

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 8-7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(3-2,1-1,1-2,3-2)

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ(Τεό Λοράντος): Μητράκης, Γωνιωτάκης 1, Γαρδίκας, Αλαφραγκής 2, Αθυμαρίτης, Δίπλαρος, Τσολακούδης 3, Ρομπόπουλος, Κοπελιάδης, Τρούλος, Ντε Σόουζα 2, Γαβαλάς, Χαϊδόπουλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Γιάννης Κατρουζανάκης)Γαλανίδης, Μπάντερ-Νάσερ, Αλαμάνος, Γραμματικός, Μοσκώφ 4, Μπεριστιάνος, Παπαδόπουλος, Καρούντζος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης 2, Χαραλαμπόπουλος 1, Βιτέλλας, Τρόβας, Λουπάκης, Μπαμπανίκας

MVP του αγώνα: Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας του ΑΟΠ Φαλήρου, Μητράκης, που έσωσε αμέτρητες προσπάθειες των παιχτών του Απόλλωνα, και κατάφερε να διατηρήσει την ομάδα του μπροστά στον σκορ και να πάρει μια μεγάλη νίκη.