Κύπελλο Ελλάδας: Αιολικός 1-0 Απόλλων Σμύρνης

Ξαφνική ήττα για τον Απόλλωνα, που ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τον Αιολικό και αποχαιρετά πρόωρα την διοργάνωση.

Ήττα εκτός προγράμματος για τον Απόλλωνα, που παρουσιάστηκε ανέτοιμος και εκτός ρυθμού απέναντι στον Αιολικό, και ηττήθηκε με σκορ 1-0!

Ο Νίκος Παπαδόπουλος είχε παρατάξει την ομάδα με 4-2-3-1, με τον Αναγνωστόπουλο κάτω από τα δοκάρια, Κυριακίδη δεξί μπακ και Χουχούμη αριστερό μπακ, Ζησόπουλος-Λαρέα δίδυμο στα στόπερ, Λαγό και Μπλάζιτς στα χαφ, με τον Παυλίδη σαν δεκάρι, Τομάς και Βάρκας τα εξτρέμ και Μαρκόφσκι ως φορ.

Ο Απόλλωνας είχε την κατοχή σε όλη την διάρκεια του ματς, χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά τον Αιολικό, και για την ομάδα της Μυτιλήνης μία φάση ήταν αρκετή καθώς με εκτέλεση πέναλτι του Μπουρού στο 42ο λεπτό ο Αιολικός πήρε προβάδισμα στο ματς, όπου παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα. Η μεγαλύτερη χαμένη φάση του Απόλλωνα ήταν ένα τετ-α-τετ στο 69ο λεπτό όπου ο τερματοφύλακας του Αιολικού Σφύρλας, που πέρυσι αγωνιζόταν στην Κ19 του Απόλλωνα, αναχαίτισε το σουτ του Μπαστιάνου.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(Γιάννης Γεωργαράς): Σφύρλας, Αγραμάκης, Καλαφάτης, Κρητικός, Βαλιός, Τσομπανέλλης, Ματάι(Παλαμουτσής 61′), Κατσίκης(87′ Μπάρκας), Τσιπάς(Λαμπράκης 89′), Μπουρούς, Σπόλιαριτς

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Κυριακίδης, Ζησόπουλος, Λαρέα, Χουχούμης, Λαγός(Ιριτιέρ 58′), Μπλάζιτς, Παυλίδης(Βουό 71′), Τομάς, Βάρκας(Μπαστιάνος 46′), Μαρκόφσκι

MVP του αγώνα: Το βραβείο του MVP, σήμερα δεν πρέπει να πάει σε παίχτη, αλλά σε ένα πολύ σπουδαίο φίλαθλο. Τον Βασίλη Καραγκιουλέ, που ταξίδεψε μέχρι την Μυτιλήνη για να δει την αγαπημένη του ομάδα!

Επόμενο ματς για την ομάδα μας, την Κυριακή 27 Οκτωβρίου, ενάντια της ομάδας των Χανίων, για την 2η αγωνιστική της SuperLeague 2.