Φιλικό: Απόλλων Σμύρνης 3-1 Παναχαϊκή

Σε καλή κατάσταση παραμένει ο Απόλλωνας, παρά την αναβολή, νικώντας με σκορ 3-1 την Παναχαϊκή.

Με σκορ 3-1 επικράτησε ο Απόλλων Σμύρνης την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου σε φιλική αναμέτρηση ενάντια την Παναχαϊκή στη Ριζούπολη.

Ο Παπαδόπουλος παρέταξε την ομάδα με το συνηθισμένο 4-2-3-1, με τον Αναγνωστόπουλο κάτω από τα δοκάρια, Κυριακίδη δεξιό μπακ και Χουχούμη αριστερό μπακ, τους Κύργια και Λαρέα στα στόπερ, Πατράλης-Αγρόδημος στα χαφ, με τον Βάρκα και τον Τομάς στα εξτρέμ, τον Ιριτιέρ σαν δεκάρι και τον Μαρκόφσκι ως φορ.

Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τέρμα από σουτ του Βάρκα, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σιατραβάνη στο 42ο λεπτό από παράβαση, που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή από τον Αναγνωστόπουλο. Το 2-1 έγραψε στο 76ο λεπτό ο Βουό με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Αγρόδημου, και το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής ο Γιαννιτσάνης στο 90ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος(Χουάντερον 60′), Κυριακίδης(Παυλίδης 60′), Κύργιας (Βαφέας 60′), Λαρέα(Ζησόπουλος 60′), Χουχούμης(Βιτλής 60′) Πατράλης(Λαγός 60′), Αγροδήμος(Ρώσση 79′), Βάρκας(Γιαννιτσάνης 60′), Ιριτιέρ(Καραγκούνης 60′), Τομάς(Μπλάζιτς 60′), Μαρκόσφκι(Βουό 46′)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ(Μάρκο Τζοβάνοβιτς): Ατανάτσκοβιτς, Παταπής(Λιμάτσι 79′), Κοτσώνης, Ιντζόγλου, Βασιλικόπουλος(Σταμόπουλος 61′), Ιμεράι, Σιατραβάνης, Αντωνακόπουλος(Μωραΐτης 61′), Μουστακόπουλος(Σταυρόπουλος 90′), Λινάρδος(Βαρσαμίδης 87′), Μασούρας(Πατρώνης 46′)

MVP του αγώνα: Τον άτυπο τίτλο του MVP θα τον δώσουμε στον Χρήστο Αγρόδημο! Ο κεντρικός χαφ ήταν εξαιρετικός στην διάρκεια του παιχνιδιού, και όταν του ζητήθηκε να αγωνισθεί σε μια σχετικά άγνωστη για αυτόν θέση, του δεξιού μπακ, ανταποκρίθηκε τέλεια βγάζοντας και την ασίστ στον Βουό για το δεύτερο γκολ της ομάδας.