Φιλικό: Παναχαϊκή 2-2 Απόλλων Σμύρνης

Παραμένει αήττητος στα φιλικά του ο Απόλλωνας, καθώς το ματς με την Παναχαϊκή, στην Πάτρα, έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Παναχαϊκή και Απόλλων αναμετρήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης, σε φιλική αναμέτρηση, στο Στάδιο της Αγυίας, με το ματς να λήγει ισόπαλο με σκορ 2-2.

Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα, αφού ο Απόλλωνας ήταν ανώτερος στο πρώτο, και η Παναχαϊκή καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Απόλλωνας πήρε από νωρίς διαφορά δύο γκολ, αφού στο 5ο λεπτό ο Μπλάζιτς με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 0-1, και ο Μαρκόφσκι στο 12ο λεπτό σημείωσε το 0-2. Στο 33ο λεπτό η Παναχαϊκή μείωσε σε 1-2 με την πρώτη της απειλητική ευκαιρία στο παιχνίδι, με τον Σιατραβάνη. Στο δεύτερο ημίχρονο η Παναχαϊκή μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι από τον Απόλλωνα και στο 69ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κυνηγόπουλο μετά από σέντρα του Σιατραβάνη. Ο Απόλλωνας στο 87ο λεπτό έχασε μεγάλη ευκαιρία να φύγει ως νικητής από την Πάτρα αφού σουτ του Τομάς πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ(Ζβέζνταν Μιλόσεβιτς): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Κοτσώνης(Ρουγκάλας 81′), Τσελεπίδης, Παπατόλιος(Ιντζόγλου 81′), Ιμεράι(Λινάρδος 66′), Κυνηγόπουλος(Μασούρας 71′), Σιατραβάνης, Κολ, Μωραΐτης(Όρλαντις 67′)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Κυριακίδης(Γκίνο 62′), Ζησόπουλος(Βαφέας 78′), Κύργιας, Χουχούμης(Βιτλής 62′), Λαγός(Πατράλης 62′), Παυλίδης(Ιριτιέρ 62′), Μπλάζιτς(Αγρόδημος 78′), Τόμας, Μπαστιάνος(Βουό 78′), Μαρκόφσκι(Βάρκας 62′)

ΜVP του αγώνα: Ο σημερινός MVP, είναι από την αντίπαλη ομάδα, και είναι και ένας παλιός μας γνώριμος! Αναφερόμαστε στον Σάββα Σιατραβάνη, όπου σημείωσε ένα τέρμα αλλά και μία ασίστ, και είναι ένας από τους λόγους που η Παναχαϊκή σήμερα διεκδικούσε μέχρι και την νίκη.