Φιλικό: Απόλλων Σμύρνης 2-0 Άνω Μερά Μυκόνου

Άνετη επικράτηση του Απόλλωνα επί της Άνω Μερά Μυκόνου, με σκορ 2-0.

Ο Απόλλωνας αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση την Άνω Μερά Μυκόνου στην Ριζούπολη, όπου επικράτησε με σκορ 2-0.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος παρέταξε την ομάδα με το συνηθισμένο 4-2-3-1, με τον Χουάντερσον κάτω από τα δοκάρια, τους Κυριακίδη και Χουχούμη στα μπακ, με Κύργια-Ζησόπουλο δίδυμο στα στόπερ, στα χαφ έπαιζαν οι Πατράλης και Μπλάζιτς, αριστερό εξτρέμ ο Τομάς και δεξί εξτρέμ ο Καραγκούνης, και ως φορ ο Μαρκόφσκι.

Τα γκολ τα σημείωσαν οι Μαρκόφσκι στο 30ο λεπτό και ο Παυλίδης με φοβερό σουτ στο 37ο λεπτό!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Ζησόπουλος, Κύργιας(Βαφέας 75′), Χουχούμης(Βιτλής 75′), Μπλάζιτς(Ιριτιέρ 65′), Πατράλης, Καραγκούνης(Μπαστιάνος 65′), Τομάς(Βάρκας 75′), Παυλίδης(Λαγός 65′), Μαρκόφσκι(Βουό 65′)

ΑΝΩ ΜΕΡΑ ΜΥΚΟΝΟΥ(Ν. Κωτσοβός): Πάλιουρας, Αχείμαστος, Λένγκα(Σούλτσε 72′), Σαλταμάρας, Κέρμπε(Ξενάκης 46′), Καλαγκάνης(Μαμαντού 65′), Σαββίδης, Παλαιοπάνος(Παπαδάκης 65′), Ζυγκερίδης(Κουγοκώτσιος 65′), Κυριάκος(Ζώτος 60′), Λεσάυ(Μεζίνι 60′).

MVP του αγώνα: Ο Ζησόπουλος ήταν βράχος στην άμυνα και δεν πέρναγε τίποτα. Και όχι μόνο αυτό ήταν και ο παίχτης που έφτιαχνε το παιχνίδι από πίσω! Δικαιωματικά του αξίζει ο άτυπος τίτλος του MVP.