Φιλικό: Παναθηναϊκός 0-1 Απόλλων

Συνεχίζει το αήττητο σερί του στα φιλικά ο Απόλλωνας, καθώς επικράτησε και επί του Παναθηναϊκού!

Παναθηναϊκός και Απόλλωνας αναμετρήθηκαν σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, το Σάββατο, και ο Απόλλωνας επικράτησε με σκορ 0-1.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος παρέταξε την ομάδα με ένα 4-2-3-1, με τον Αναγνωστόπουλο κάτω από τα δοκάρια, τον Γκίνο δεξί μπακ και τον Ρώσση αριστερό μπακ, Κύργιας-Βαφέας το δίδυμο στα στόπερ, Αγρόδημος και Λαγός στα χαφ, ο Καραγκούνης δεκάρι, με τον Ιριτιέρ και Γιαννιτσάνη στα εξτρέμ και Βάρκα ως φορ.

Ο Απόλλωνας ήταν η πιο απειλητική ομάδα στο γήπεδο με το να βομβαρδίζει ευκαιρίες τον Παναθηναϊκό. Το μοναδικό γκολ του αγώνα το σημείωσε ο Μανώλης Κραγιόπουλος στο 88ο λεπτό. Ο Απόλλωνας επίσης είχε δοκάρι στο 80ο λεπτό με τον Μπλάζτις. Επίσης ο Γκίνο αποχώρησε στο 30ο λεπτό λόγο τραυματισμού.