Φιλικό: Απόλλων Σμύρνης 2-1 Ατρόμητος

Με πολύ καλό πρόσωπο ο Απόλλωνας, κατάφερε να επικρατήσει σε φιλική αναμέτρηση του Ατρόμητου, με σκορ 2-1!

Συνεχίζει το αήττητο σερί στα φιλικά ο Απόλλωνας, καθώς επικράτησε με 2-1 σκορ, στην Ριζούπολη, επί του Ατρόμητου.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος παρέταξε την ομάδα με το συνηθισμένο 4-2-3-1, με τον Χουάντερσον κάτω από τα δοκάρια, τον Κυριακίδη δεξί μπακ και τον Χουχούμη αριστερό μπακ, Λαρέα και Ζησόπουλο δίδυμο στα στόπερ. στα χαφ Μπλάζιτς-Πατράλης, δεκάρι τον Παυλίδη, με τον Τομάς και τον Μπαστιάνο στα άκρα, και τον Μαρκόφσκι ως φορ.

Ο Απόλλωνας έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, με τον Ατρόμητο να μην μπορεί να αντιδράσει. Το 1-0 το πέτυχε ο Παυλίδης με εκπληκτικό σουτ εντός περιοχής στο 24ο λεπτό, και ο Μαρκόφσκι διπλασίασε το προβάδισμα με κεφαλιά στο 42ο λεπτό. Ο Βέλλιος μείωσε στο 56ο λεπτό για τον Ατρομήτο. Ο Απόλλωνας έχασε τρομερή ευκαιρία για τρίτο γκολ στο 85ο λεπτό μετά από «ψαλιδάκι» του Βουό που αναχαίτισε ο Θεοδωράκης

Απόλλων Σμύρνης(Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κυριακίδης(Γκίνο 70′), Λαρέα(Κύργιας 70′), Ζησόπουλος(Βαφέας 70′), Χουχούμης(Βιτλής 70′), Μπλάζιτς(Αγρόδημος 70′), Πατράλης(Λαγός 63′), Παυλίδης(Βάρκας 70′), Τομάς(Ιριτιέρ 70′), Μπαστιάνος(Καραγκούνης 63′), Μαρκόφσκι(Βουό 70′).

Ατρόμητος(Γιάννης Αναστασίου): Θεοδωράκης, Σαμαϊλά, Χαρίσης(Τριμμάτης 46′), Ταλόχα, Καχίλα(Αθανασίου 73′), Ανδρούτσος, Στρούγγης, Ενσικουλου(Ρόσα 46′), Γαρουφαλιάς(Ξενοπαναγός 79′), Γιακουμάκης, Βέλλιος.

MVP του αγώνα: Ο πιο κινητικός παίχτης και δημιούργησε εκπληκτικά παιχνίδι για άλλη μια φορά, αλλά και σκόραρε, ήταν ο Χαράλαμπος Παυλίδης. Και πιστεύουμε πως το αξίζει ο άτυπος τίτλος του MVP.