Φιλικό: Απόλλων 3-0 Ένωση Ασπροπύργου

Φάνηκε η διαφορά ποιότητας μεταξύ των ομάδων, με τον Απόλλωνα να επικρατεί εύκολα 3-0.

Τρία γκολ, πολλές ευκαιρίες και εξαιρετικό θέαμα προσέφεραν οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Σμύρνης στον φιλικό αγώνα με αντίπαλο την Ένωση Ασπροπύργου.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος παρέταξε την ομάδα με ένα 4-2-3-1, με τον Χουάντερσον κάτω από τα δοκάρια, τετράδα στην άμυνα τους Χουχούμη, Ζησόπουλο, Λαρέα και Κυριακίδη, στα χαφ ήταν οι Λαγός και Μπλάζιτς, με τον Παυλίδη ως δεκάρι, και στα εξτρέμ τους Μπεντινέλι και Μπαστιάνο, και τον Βάρκα ως φορ.

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Βάρκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, οπού κέρδισε ο ίδιος. Στο 27ο λεπτό ο Παυλίδης με πλασέ έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 44ο λεπτό ο Τομάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το οποίο κέρδισε και πάλι ο Βάρκας όταν αμυντικός της φιλοξενούμενης ομάδας σταμάτησε προσπάθειά του για γκολ με χέρι μέσα στην περιοχή.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Ζησόπουλος, Λαρέα, Χουχούμης, Λαγός, Παυλίδης, Μπλάζιτς, Μπεντινέλι, Βάρκας, Μπαστιάνος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αναγνωστόπουλος, Γκίνο, Κύργιας, Βαφέας, Βιτλής, Πατράλης, Αγρόδημος, Καραγκούνης(Χειρίτραντας 80′), Ρώσσης, Ιριτιέρ, Μαρκόφσκι(Λάμπη 75′)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ(Γιώργος Βαζάκας): Γκίνης, Κοζάκης(Νικολακάκης 46′), Ιωαννίδης(Σταγάκης 65′), Λογοθέτης, Ζώνας, Στεβάνοβιτς, Κωνσταντινίδης(Μαυρίδης 65′), Νικολάου, Γκατσολάρι, Ζγκούρι, Πίντο

MVP του αγώνα: Το Ελαφρά Ταξιαρχία δίνει τον τίτλο του MVP στον Γιάννη Βάρκα. Ο νεαρός επιθετικός έκανε ένα πολύ καλό πρώτο 45λεπτο με το να κερδίζει δύο πέναλτι, να εκτελεί και να ευστοχεί στο ένα, και γενικά ήταν πολύ κινητικός στο γήπεδο.